Samochodowe żarówki LED

Sortuj produkty
sortuj wg :

Uwielbiasz modernizować swój samochód albo motocykl? Dobre oświetlenie to podstawa! Żarówki motoryzacyjne LED to nie tylko bezkonkurencyjna poprawa widoczności, ale też ładniejszy wygląd auta. Retrofity LED to opcja nr. 1 dla miłośników 4 kółek. LEDy zużywają znacznie mniej prądu, wydłużając żywotność akumulatora oraz układu elektrycznego i zmniejszając jego obciążenie. Masz nowsze auto z czujnikami stanu żarówek? Wybierz zestaw LED z filtrem can-bus, by oszukać komputer. Dekoder CANBUS (error canceller) przeciwdziała pojawianiu się błędów spalonej żarówki na desce rozdzielczej. W przypadku niektórych samochodów stosuje się je nie tylko w przypadku żarówek głównych, ale też postojowych, pozycyjnych, a nawet wnętrza.

Jakie żarówki LED do samochodu wybrać? COB, DOB, SMD, CSP, a może ZES?

SMD to diody choinkowe. Mogą oświetlać wnętrze pojazdu.

Diody DOB to COB dla ubogich - nieco mniejsze wymiary, mniejsza światłość.

COB to duże diody, które dobrze spisują się tylko w lampach soczewkowych, gdzie wielkość diody nie ma znaczenia, bo soczewka zapewnia ostre odcięcie światła bez względu na rodzaj żarówki. Moc od 18 do 36W na żarówkę.

CSP 1860 i ZES są niezastąpione w lampach odbłyśnikowych (zwykłych) - tylko one ze względu na wymiary najbardziej zbliżone do żarnika żarówki halogenowej zapewnią prawidłową granicę światła i cienia (odcięcie). W motoryzacji CSP występują najczęściej w wersji 1860 (18x60mm) oraz 3750 (37x50mm). CSP 3750 to jakby dwie diody CSP 1860 obok siebie, więc zapewniają dwa razy więcej światła, wymagając bardzo mocnego chłodzenia.

ZES to pod względem użytkowym nieco mocniejsza wersja CSP stosowana w zestawach klasy premium. 3 diody ZES odpowiadają wielkością CSP 1860. Najlepszy wybór do lamp odbłyśnikowych (zwykłych), ale świetnie radzą sobie również w prawie wszystkich soczewkach.

-
1 2 3 4 5
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl